Forjana chovatelská stanice psů plemene sibiřský husky  se představuje.

Motto:     

    Nejlepší přítel se může obrátit proti mně, stát se mým nepřítelem, děti se mohou ukázat nevděčnými, jediný nesobecký přítel, kterého člověk může mít v tomto kořistnickém světě,        jediný kdo ho neopustí, kdo se nikdy neukáže nevděčným a proradným je můj pes.

 

Chovatelská stanice Forjana byla registrována v roce 1993 mojí dcerou Janou  Forajtovou, podle jejíhož jména se odvíjelo jméno ch.s. Forjana. V roce 1995 bylo jméno chov.stanice. převedeno na  mne.

Mně už  jako malé holce se zalíbilo  toto plemeno, u nás v tu dobu neznámé. Viděla jsem  ho jen  v  knihách, moc se  mi líbilo. Tehdy  jsem neznala  jeho povahu. Dnes vím, že chytřejšího a  vnímavějšího psa na světě není. Vím, že si to jen málokdo  myslí. Jsou  však lidé, kteří  mi dají  za pravdu. Na těchto stránkách  najdete  odkazy na  příběhy, které jsem s mými psy  zažila. Za těch skoro 18 let života s nimi se chci podělit s lidmi, kteří  mě tu navštíví o zážitky, které jsem s huskami prožila. Snad si můžu dovolit  dát pár rad ze života.

V roce 1997 jsem se seznámila s chovateli Hořínkovými, kteří mají chovatelskou stanici Polární expres. Ti mi byli  nápomocni radami a zkušenostmi. Dnes už  nechovají, takže  Forjana navázala na jejich chov. Všechna  moje zvířata mají původ u  nich i  Century  Beneton byla po jejich  psovi. Teprve s nimi jsem došla na myšlenku spojit americké linie, které mají v sobě krásu a nádherné povahy. Myslím si, že se mi to daří a že spolupráce s nimi mi moc přinesla.

V roce 2010 založila moje neteř chovatelskou stanici Forjana Bohemia, na níž odchovala již svůj první vrh. Můj přítel na Slovensku založil chovatelskou stanici Forjana Slovakia a také očekává svůj první vrh. Od této chvíle nebudu psát já, ale my! Všechny Forjany půjdou i nadále stejným směrem v chovu siberianů. Nejdůležitější pro nás je zdraví, povaha a vše ostatní odpovídající standardu. I když postupně naši psi získávají úspěchy na výstavách, není to až tak důležité, je to spíše potvrzení, že naši psi opravdu standardu odpovídají. Není pro nás cílem mít za každou cenu šampiony, ale psy se kterými budou majitelé našich odchovů spokojeni. 

                                                                U nás doma.

                        

                                                  Takto všichni žijeme pohromadě!!!

 

Takto bráníme svůj domov před vetřelci.

   

 

To jsem já a Olivier.

  

   

optimalizace PageRank.cz